JIŽNÍ AMERIKA

Brazílie

Kávovník je v Brazílii hlavní zemědělskou kulturou a káva důležitým exportním zbožím. Pěstuje se hlavně káva arabika v několika odrůdách, např. bourbon, maragogip a botucato. K hlavním produkčním státům Brazílie náleží Sao Paulo, Minas Gerais, Rio de Janeiro, Paraná, Espirito Santo, Bahia a Pernambuco. Brasilská káva je nápojem dobré chuti, vysoké jemnosti a sladkosti v šálku.

Kolumbie

Ve všech oblastech této země jsou výhodné půdní podmínky, a tudíž ve výškách 760 až 1800 m nad mořem i výnosné kávové plantáže. K nejdůležitějším kávovým krajům patří: Bogóta, Medellín, Antioquia, Cundinamarca, Tolima, aj. V šálku se kolumbijské kávy vyznačují jemnou chutí a aromatickou vůní a mírnou aciditou.

Venezuela

Nejdůležitější pěstitelskou oblastí je údolí asi 800 m n. m. v okolí hl. města Caracasu, dále oblast jezera Maracaibo, dále oblast Táchira, Mérinda, Miranda a Aragua. Káva v šálku vyniká jemnou aromatickou a sladkou chutí.

Bolívie

Kávovník se pěstuje v oblasti měst La Paz a Santa Cruz. Vlivem příznivých podmínek má bolivijská káva velmi dobré vlastnosti.

Peru

Největší část produkce pochází ze severu země, z kávových oblastí Piuka, Lambayeque a Cajamarca. Produkce kávy je kolísavá.

Ekvádor

Střediskem obchodu s kávou je hl. město Quito. Kávovými oblastmi jsou Manabi, Guayas a Los Rios. Káva se vyznačuje středně velkým zrnem bledě zelené až šedavé barvy. Kvalitativně patří k horším brazilským kávám.